Svěží vůně domova

3 minuty čtení

Často zapomínáme, že naše blaho v daném místě určuje neviditelná vůně. Ovlivňuje naši fyzickou a duševní kondici, motivuje nás, nebo v nás naopak vyvolává klid a touhu po odpočinku. Prakticky všechno vytváří vonnou auru našeho domova – od barev na stěnách, laku na podlaze přes čisticí prostředky, které používáme při uklízení, až po domácí mazlíčky či kulinářské dobroty, které připravujeme v kuchyni. Musíme si však uvědomit, že existuje mnoho způsobů, jak udržet váš domov voňavý. Objevme je!

Jedním z nejdůležitějších pravidel udržování příjemné, svěží vůně doma je pravidelné větrání místností. Okna by měla být, pokud možno otevřena brzy ráno, když automobilová doprava není příliš intenzivní, a tedy vzduch není znečištěn výfukovými plyny. Závan čerstvého vzduchu přinese nejen příjemnou náladu, ale také vám pomůže probudit se, osvěžit mysl a dodá vám energii po zbytek dne.

Posílit vůni domova můžeme i během větrání. A to nejen díky vonným prostředkům Ambi Pur. Před vysáváním nasypte malé množství pracího prášku do sacího pytlíku. Nebo můžete přidat pár kapek vonného oleje. Díky tomu bude před dokončením domácích prací váš domov naplněn svěží vůní. I tohle jsou způsoby, jak provonět váš dům. Chcete-li, aby měli u vás doma všichni dobrou náladu a váš domov byl stále naplněn příjemnou vůní, můžete k provonění použít také přísady, které najdete v kuchyni. Pokud máte kávová zrna, vezměte si malou hrst zrnek, hoďte je do teflonové pánve a zahřejte je na nízkém žáru. Po několika minutách bude váš byt naplněn vůní kávy. Za zmínku také stojí zapíchnutí hřebíčku do pomeranče a jeho umístění do obývacího pokoje. Podmanivá orientální vůně se bude postupně uvolňovat až několik dní.