Jak si nechat narůst a jak zastřihávat vousy

3 minuty čtení

Obsah

Jak si nechat narůst a jak zastřihávat vousy

Pokud si sami chcete vyzkoušet mít trendy vousy, známe skvělý způsob, jak začít. Některé styly vousů vyhovují určitým tvarům obličeje lépe než jiné, ale krátké se hodí prakticky vždycky – ať už máte oválnou, čtvercovou, kulatou nebo srdcovitou tvář. Styly krátkých vousů se příjemně snadno tvarují a udržují. Jak si tedy nechat narůst vousy? A jak je zastřihnout a udržet jejich tvar? Tady je pár kroků, jak na to.

Jak zastřihávat krátké vousy

Krok 1: Nechte je růst

Než budete moci přemýšlet o tom, jak upravovat vousy jakéhokoli druhu, musíte je nejprve nechat na obličeji narůst. Trpělivost je nezbytná. Může být velmi lákavé chytit holicí strojek a oholit vousy v určitém okamžiku jejich růstu. Mohou vás svědit, můžete mít pocit, že to trvá moc dlouho nebože nevypadáte zrovna nejlépe. Ale pokud chcete mít pěstěný vous, musíte vydržet.

A teď nevyhnutelná otázka: jak dlouho trvá růst krátkého plnovousu? Existuje mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu – od genetiky až po váš životní styl. Ano, i kvalita vašeho spánku a stravy může ovlivnit rychlost růstu vašich vlasů a vousů. Stejné faktory platí také pro jejich sílu. Takže si nemějte za zlé, pokud vám strniště poroste déle než vašim vrstevníkům. Přesto všechno, tady je odpověď. Obvykle trvá asi 4 až 6 týdnů než se vousy, které lze zpracovat do konkrétního krátkého stylu, vypěstují.

Krok 2: Použijte hřeben na vousy

Jakmile se vaše vousy rozrostou do něčeho podstatného, kartáčování neplastovým vousovým hřebenem je pomůžete narovnat a dodat jim objem. Kvalitní dřevěný hřeben zabrání elektrizování vousů a tahání při česání. Použití vousových hřebenů také pomáhá optimalizovat krevní oběh v obličeji. Krev směřuje k vlasovým folikulům a stimuluje růst.

A tady tip od profíků. Zpočátku se to může zdát nepřirozené, ale kartáčování zdola nahoru je ve skutečnosti nejlepším způsobem, aby byly vaše vousy plné a bez mezer. Další věc: netřete si vousy, dokud jsou mokré. To oslabuje vlasový folikul a vytváří knoty, a to nechcete. Jakmile budete mít silné a funkční vousy, můžete pokračovat ve formování.

Krok 3: Zastřihněte vousy na požadovanou délku

Ne všechny naše chloupky rostou přesně stejným tempem. Zatímco někteří šťastní muži mohou vytáhnout drsnější vzhled s volně rostoucími vousy, elegantní vzhled krátkých vousů vyžaduje trochu více péče. Proto je důležité naučit se, jak zastřihnout krátký vous.

Než začnete definovat kontury svého vousu, budete chtít, aby byl méně huňatý. Šlo by použít nůžky, ale v dnešním světě existují mnohem přesnější možnosti rovnoměrného zastřižení. Nejbezpečnějším a nejrychlejším způsobem je použití kvalitního zastřihovače vousů. Jakmile si vyberete jeden ze sortimentu Braun, jednoduše vyberte svou preferovanou milimetrovou délku a aplikujete ji na vousy, abyste dosáhli harmonické délky.

Krok 4: Vytvořte požadovaný tvar

Ať už jste si vybrali jakýkoli styl krátkých vousů, elegantní hrany jsou klíčem k výraznému vzhledu. Pro vytvoření dokonalého stylu s čistými liniemi bude váš zastřihovač Braun, vaším nejlepším spojencem. Rozhodujícím prvkem celé operace je symetrie. Rovnoměrného vzhledu dosáhnete zastřižením neposedných vousů nad horní linií, která spojuje kotlety s knírem. Pak se postarejte o boky tak, aby byly stejné na obou stranách tváře. Teď přejděte ke střihu, který se zastaví přímo nad ohryzkem. Je to nejsložitější oblast. Pro větší přesnost a jasnější pohled na to, co děláte, odstraňte kryt zastřihovače a postupujte opatrně.

Krok 5: Pravidelně si myjte a upravujte vousy

Nyní, když jste úspěšně zastřihli své krátké vousy, zbývá už jen jediné, a to udržovat je. Mytí vousů dvakrát týdně vám pomůže odstranit nečistoty, aniž byste odstranili jejich přirozený maz. Pamatujte, že pokožka na tváři se liší od pokožky na vaší hlavě. Speciálně vytvořený vousový olej nebo zvlhčovač vousů aplikovaný po mytí pomůže udržet jeho vzhled nejlepší. Zvlhčovač vousů může také pomoci předcházet šupinaté pokožce a svědění vousů, takže ji používejte, kdykoli budete chtít.

Krátce střižený plnovous

Existuje celá řada stylů krátkých vousů, od francouzského stylu až po komplikovanou úpravu vousů do malého trojúhelníku. Krátký plnovous budí zralý a sofistikovaný dojem který okamžitě vyvolává úctu. Jakmile dospějete a připravíte své vousy na styl, můžete si vybrat ze dvou typů stylu krátkých vousů: nízký nebo vysoký. Hlavním rozdílem mezi nimi je to, kde se oholíte v lícní linii. Nezapomeňte – oba tyto styly mohou fungovat tak, aby odhalily kostní strukturu vaší tváře, takže si vyberte ten, který vám dává největší smysl.

Styl 1: Nízce střižený plnovous

Vous s nízkým střihem sleduje čelist těsně s elegantním pokrytím, než se zahne nahoru pod uši. To znamená, že k dosažení stylu vousů s nízkým orámováním budete muset odstranit většinu vousů z tváře. Při tom použijte zastřihovač, úhledně oholte horní linii. Tím vytvoříte značnou, ale nízko svahovitou linii vedoucí od vrcholu tváře až ke spodu kníru.

Style 2: Vysoce střižený plnovous

Jak už název napovídá, vysoce střižený plnovous má vyšší linie, vousy pokrývají více tváře než u nízké verze. Místo toho, aby se vystřihovali s bradou, linie, která vede z vašich tváří, se setká s vaším knírem v rozích úst. Opět pozor na symetrii.