Krvavý výtok – Měla byste se obávat?

3 minuty čtení

Krvavý výtok

Vaše tělo je magická, a někdy záhadná věc. Jsme tu proto, abychom vám pomohli odpovědět na všechny vaše palčivé dotazy na téma, co se „tam dole“ děje, abyste pak mohla být odbornicí na své vlastní tělo. Dnešní téma: krvavý výtok.

Možná jste si na svém spodním prádle všimla krvavých skvrn. Možná má váš výtok nahnědlou barvu. Nebo je to narůžovělý výtok či jakýsi čirý výtok se stopy krve.

Nepropadejte panice! V závislosti na tom, v jaké fázi cyklu se právě nacházíte, to může znamenat různé věci. Pojďme se na to podívat.

Na samém konci menstruačního cyklu můžete mít krvavý vaginální výtok. To je naprosto normální a nemějte obavy. Je to vaše tělo, které se po menstruaci čistí. Krev je hnědá, protože to není čerstvá krev.

Některé ženy to zažívají také uprostřed svého cyklu. Říká se tomu špinění a je to naprosto běžné. Pokud je to pro vás neobvyklé nebo pokud přetrvává déle než několik cyklů, můžete se obrátit na svého lékaře. Ve vzácných případech může být krvavý výtok známkou infekce.

Výtok a těhotenství Špinění může být také příznakem toho, že jste těhotná. Přibližně třetina žen trpí krvavým výtokem v důsledku oplodněného vajíčka, které se usazuje na stěně dělohy. Možná můžete zvážit nákup těhotenského testu.

Pokud už jste těhotná a trpíte krvavým výtokem, vždy se poraďte se svým lékařem, zejména pokud jde o hustý krvavý výtok doprovázený křečemi. Lehké vaginální krvácení během časného těhotenství je běžné a není důvod se jím trápit, ale měli byste o něm vždy mluvit se svým lékařem. V této situaci můžete použít slipové vložky, které vám pomohou sledovat množství krvavého výtoku.

Výtok po sexu Pokud jste v poslední době měla divoký sex, můžete si poté ve spodním prádle všimnout několika skvrn krve. To je způsobeno jemnými tkáňovými oděrkami a není čeho se obávat. Vaše tělo se přirozeně uzdraví.

Ať už je příčina vašeho výtoku jakákoli z vložek Discreet vám pomůže zůstat svěží a sebevědomá po celý den. Jsou vyráběny v různých velikostech a savosti, aby vyhovovaly všem vašim požadavkům. Také se pružně přizpůsobují vašim pohybům, takže je budete při nošení sotva cítit.

Slipové vložky ALWAYS mají za cíl porazit běžné mýty kolem vaginálního výtoku. Ve skutečnosti je vaginální výtok zcela normální a stává se všem ženám. Proč je to toto téma tabu? Chceme vám poskytnout veškeré informace, které potřebujete. Napište si o ně.