Článek Jar ADW GHH: VYSVĚTLENÍ k různým cyklům

3 minuty čtení

Seznamte se s funkcemi své myčky a s oblíbenými produkty Jar Platinum Plus.

V dnešním rychlém světě lidé neustále hledají způsoby, jak zvládat každodenní rutinní záležitosti efektivněji.

Nikdo se nechce koukat na hromadu nádobí, která leží vedle dřezu a čeká, až ji někdo umyje, nebo hodiny čekat, než domyje myčka! Obrovské procento lidí, celých 88 %,* hledá energeticky úsporná řešení a zároveň se snaží zkrátit čas strávený domácími pracemi.

Začněte snadno. Zjistěte, jaké mycí cykly vaše myčka nabízí, a naučte se je používat.

Stačí jednoduše přepnout na jiný program, a můžete v kuchyni ušetřit energii i čas, a přesto mít vše zářivě čisté tak, jak si přejete.

První jednoduchý způsob úspory spočívá v tom, že upustíte od předmývání nádobí a jídlo prostě seškrábnete přímo do koše. Nádobí stačí vložit rovnou do myčky, vybrat cyklus a použít Jar Platinum Plus. Vše bude dokonale umyté!

Dalším krokem je přepnout z běžného či automatického na krátký mycí cyklus.1

Práci zvládnete až čtyřikrát rychleji, ušetříte až 33 % energie, a navíc tak snížíte uhlíkovou stopu, která vzniká při mytí nádobí. A protože na trhu existuje velký počet výrobců a značek myček nádobí, které disponují nejrůznějšími cykly, přinášíme vám tipy, jak krátký cyklus poznat:  

  • Krátký cyklus jen tak nějaký mycí program, který můžete zkrátit – na vašem zařízení je předem naprogramován. 

  • Může se skrývat pod názvy, jako je Quick, Rapid, Express, Fast, Speed, Fast & Clean, Mini, Rychlý, Krátký apod. 

  • Je však třeba mít na paměti jedinou věc: krátký cyklus je takový cyklus, který trvá méně než 55 minut. 

Mycí cykly, které trvají méně než 55 minut, najdete u většiny myček. Pokud však vaše zařízení žádným takovým programem nedisponuje, nezoufejte. S Jarem bude vaše nádobí zářivě čisté i tak, pokud ale chcete šetřit energií, budete si muset počkat o trochu déle a použít úsporný cyklus.

Jedinečné složení Jaru si poradí i s těmi nejodolnějšími nečistotami a postará se o skvěle umyté nádobí i během krátkého cyklu: 

  • Obal kapslí Jar se ve vodě rychle rozpouští a uvolňuje mycí prostředek hned, jakmile se dostane do styku s vodou. Pro zajímavost: na výrobu obalů kapslí Jar se používá stejná technologie, jaká se využívá i v mnoha dalších produktech v úklidovém průmyslu, a nepřispívá ke znečišťování plasty ani mikroplasty. Rychle se rozpouští a zajišťuje, že se prášek a tekutina spojí až ve vašem zařízení. 

  • Systém FastClean se postará o to, že se i připečené, připálené nebo mastné zbytky jídla umyjí rychleji. 

  • Díky patentované směsi čisticích enzymů je prostředek účinný i při nízkých teplotách. 

  • Technologie QuickDry umožňuje rychlejší sušení. 

Lidé se u většiny domácích prací často zaseknou ve vyjetých kolejích a drží se starých návyků, proto Jar v reakci na tento problém spustil kampaň #SwitchtoShort (#PrepneteNaKratky), která vyzývá národ, aby přehodnotil své návyky při mytí nádobí a jednoduše přešel z běžného cyklu na krátký.1 


1Krátký cyklus definovaný jako ≤ 55 min​ 

2Při přechodu z automatického nebo normálního cyklu na krátký, na základě průměrného ročního počtu 202,8 cyklů mytí nádobí. Krátký cyklus definovaný jako ≤ 55 min.​ 

*Online průzkum OnePoll pro společnost P&G, červen 2022, 8 000 uživatelů myček nádobí ve věku 25–55 let z Velké Británie, Španělska, Rumunska, Řecka, Turecka, Belgie a Francie