Jak si užít každý všední den

2 minuty čtení

Obsah

Péče o pračku

Významnou roli v péči o prádlo hraje čistota pračky. Jakékoliv technické problémy s cirkulací vody by mohly smazat všechny blahodárné účinky pracích prostředků, které používáte. Prádlo by se např. nemuselo dobře proplachovat nebo by ve vypraných šatech mohl zůstávat nepříjemný zápach. Proto je nutné pravidelně čistit všechna místa pračky, aby usazené zbytky nenarušily příjemnou vůni vycházející z pracích prostředků. Zapomínat nesmíme ani na pravidelnou výměnu filtrů, které by mohly negativně působit na odtok vody. Neméně důležitým krokem péče o pračku je pravidelné odvápňování, aby se vápenaté zbytky neusadily mezi vlákny tkaniny, a oblečení nezdrsnělo.

Výběr aviváže

Výběrem správné aviváže docílíte požadované měkkosti a načechranosti tkanin, zejména ložního prádla. Chybu rozhodně neuděláte, sáhnete-li po avivážích značky Lenor, které se hodí pro všechny druhy materiálů. Lenor nabízí širokou škálu aviváží, ze který si každý vybere tu pravou. Nabídka obsahuje nádherné vůně jako Fun Exotic Bloom nebo Fresh Dewy Blossom.

Exotická vůně pro každý den

Aviváž Fun Exotic Bloom se vyznačuje jedinečnou schopností navodit dobrou náladu. Propůjčuje tkaninám dlouhotrvající a zklidňující svěžest. Tato vůně vás zavede do tropické říční zátoky plné exotických květin. Jejím základem jsou horské motivy, obohacené tóny granátového jablka a tropického ovoce. Aviváže navíc pomáhají chránit oblečení před známkami opotřebení a stárnutí. Navíc, zamezují roztahování, žmolkovatění a ztrátě barev. Snížením mačkavosti usnadňují žehlení. Výsledkem jejich působení je stále svěží oblečení.

Vedle výše zmíněných výhod správně zvolená aviváž dodá oblečení nejen požadovanou hebkost, ale ozvláštní prádlo charakteristickou vůní včetně další výhod např. snižuje statickou elektřinu v látce a usnadňuje žehlení. Aviváž se lije do speciální přihrádky v pračce a její dávkování závisí na doporučení výrobce. Vyplatí se proto pozorně si přečíst příslušné pokyny na visačce.

Správné používání aviváže

Aviváž se lije do přihrádky v pračce, která je k tomuto účelu určena. Při dávkování se řiďte doporučeními výrobce, nicméně vy, kteří upřednostňujete intenzivní vůně, můžete dávku zvýšit.

Naše následující tipy zaručí, že vaše oblečení bude vždy vydávat nezapomenutelnou vůni, kterou si můžete užívat celé dny.