Jak správně prát a zajistit prádlu dokonalou vůni

5 minuty čtení

Obsah

Hovoříme-li o čerstvém prádle, nemyslíme tím oblečení, které prostě není špinavé. Často se totiž stává, že aniž bychom pozorovali viditelné skvrny, cítíme, že naše oblečení není úplně čisté nebo nám nějak nevoní. Pocit svěžesti nevytváří vůně jako taková. Jak tedy postupovat, aby naše prádlo získalo dokonalou vůni? Tajemství spočívá ve správném navonění prádla. Vznikne tak pocit svěžesti, který si prádlo dlouho uchová.

Jak dosáhnout dokonalé vůně prádla

Vůni oblečení ovlivňuje řada faktorů. Oblečení absorbuje pachy místností, v níž pobýváme (např. kuchyně při vaření), našich parfémů a - co je nejdůležitější - zápach našeho těla. Při každém obléknutí oděvu přicházejí materiály do styku s naší pokožkou, která produkuje maz. Stykem s lidským tělem se látky z kůže dostávají do oděvu a zvýšený počet bakterií může být důvodem ztráty svěžesti oděvu dlouho před tím, než se na něm objeví viditelné skvrny. Jak tedy postupovat, abychom mu navrátili jeho ztracenou svěžest?

V prvé řadě je třeba prádlo důkladně vyprat pomocí účinného pracího prostředku, jakým jsou např. prací kapsle. Kapsle nečistotu rozloží a zcela odstraní. Nová generace čisticích prostředků je dostatečně silná, aby odstranila i skvrny pouhým okem neviditelné a tělové oleje, zanesené hluboko do vlákna.

Nyní se zaměříme na dosažení dokonalé vůně pro naše oblečení. Vzhledem k tomu, že hlavní oblastí odbornosti společnosti Lenor jsou změkčovadla tkanin, spojili jsme se se společností Bold, která poskytuje stejně vysokou kvalitu v oblasti pracích prostředků. Prací kapsle Bold obsahují bubliny parfémové vůně, které neutralizují nepříjemné pachy, a dodávající prádlu úžasnou svěžest.

Kvalitní prací prostředek např. Bold

Díky nejnovější technologii využívané v pracích kapslích Bold All-in-1 můžete snadno zvýšit účinnost praní. Jedná se o nejpraktičtější formu pracího prostředku: žádné dávkování, stačí hodit kapsli do bubnu a jít. Výsledkem bude svěží a čisté prádlo. Kapsle odstraní nejen skvrny, které jsou viditelné ale i ty, které nám mohly uniknout např. stopy po potu. Můžete si být jisti, že prádlo, které vytáhnete z pračky, bude svěží a čisté. Praní prádla mycími kapslemi Bold dodá vašemu oblečení požadovanou svěžest díky parfémovým bublinám. Malé shluky bublinek jsou navrženy tak, aby vůni uvolňovaly postupně, a potlačily případné pachy produkované našimi těly. K dosažení svěžího a voňavého prádla by to však nestačilo. Potřebujeme nejen účinný prací prostředek, ale také kvalitní aviváž.

Proč potřebujeme kvalitní aviváž i prací prostředek

Je třeba si uvědomit, že při praní prádla v pračce dochází nejen k odstranění neviditelných skvrn z oblečení, ale že se uvedený proces může i na našich oblíbených šatech nepěkně podepsat. Vzhledem k tomu, že tvrdost vody a otáčení prádla způsobují oděr, mohou se vlákna tkaniny zamotat. Bez použití aviváže zamotaná vlákna vysychají a způsobují tření mezi nimi a naší pokožkou, což může vest k nepříjemnému pocitu svědění a statické elektřiny.

Kvalitní kondicionéry tkanin např. Lenor, umožňují vláknům s rozmotáváním, čímž se odstraňuje tření, a prádlo získává požadovanou hladkost. Naše čerstvé oblečení se stává příjemným na dotek a vypadá méně obnošené. Navíc oblečení dodáme úžasnou, dlouhotrvající vůní. Bez ohledu na materiál a druh oblečení, získá naše prádlo dlouhodobou svěžest a my se v něm budeme cítit velmi pohodlně. Vedle dvou zmíněných produktů nám k dokonalému zážitku z praní prádla chybí už jen jeden: posilovač vůní, který prádlu dodá svěží vůni na několik týdnů * uložení.

Zvyšte intenzitu vaší oblíbené vůně

Posilovač vůní představuje finální doplněk k jedinečnému zážitku z praní. Prací kapsle dodávají prádlu čistotu, aviváž svěží měkkost a posilovač vůní úžasnou dlouhotrvající vůní. Manipulace s posilovačem vůní Lenor Unstoppables je velmi snadná. Před vložením prádla do pračky stačí do bubnu vhodit několik perliček posilovače.

Díky postupnému rozpouštění perliček během praní si prádlo svěžest udrži až 12 týdnů od uložení. Perličky je možno používat často dle libosti podle objemu prádla. Čerstvé aroma se u uloženého prádla uvolňuje postupně.

Perličky představují dokonalý doplněk k pracím kapslím a aviváži. Spojením všech tří výrobků se dosáhne dokonalého zážitku z praní: Za vším stojí technologie hloubkového oddělení nečistot a lidský um při zpracování vůní.

K dokonalému zážitku z praní vyzkoušejte náš „Dream team“: Bold 2in1 Washing Liquid + Lenor Fabric Conditioner + Lenor In-Wash Scent Booster.