Jak vybírat a kombinovat vhodné prostředky na praní – průvodce v 5 krocích

3 minuty čtení

Obsah

Vyberte vhodné prací prostředky na vaše textilie

Než se rozhodnete zakoupit některý prací prostředek, musíte zvážit, jaký typ bude nejlépe vyhovovat vašemu oblečení. Ne každý se totiž hodí na každou látku. Existují výrobky určené speciálně na praní bílých, barevných nebo černých tkanin. Každopádně pokud k jakémukoli pracímu prostředku přidáte aviváž - v podobě kapslí, gelu nebo prášku - nic nepokazíte. Naopak; tyto látky vašemu oblečení propůjčí dlouhodobou svěžest.

Roztřiďte si prádlo podle míry znečištění

Třídění prádla odpovídající intenzitě praní je důležité, nicméně tyto informace nenajdete na visačce oděvu. Obecně platí, že pro méně znečištěné oblečení stačí teplota 40 stupňů, pro špinavější je lepší zvolit 60 stupňů. Prádlo můžete rozdělit také podle typu a původu nečistot. Některých skvrn např. od potu, bláta nebo trávy se lze zbavit pomocí běžných prostředků v domácnosti. U agresivnějších skvrn např. od potravin však potřebujete speciální látky nebo odstraňovače skvrn.

Kombinujte navzájem jednotlivé prostředky

K dosažení maximálního efektu se vyplatí prací prostředky navzájem kombinovat. První věc, kterou musí každý udělat, je určit formu prostředku, kterou použije - prášek, gel nebo kapsle. V každém případě nezapomeňte přidat ještě nějaký doplněk, aviváž nebo vonné perličky popř. obojí, pokud máte rádi intenzivnější vůně. Aviváže a prací perličky značky Lenor byly vyrobeny tak, aby navzájem ladily. Ať už je použijete samostatně nebo společně, ve vašem oblečení se budete vždy cítit svěží doprovázeni příjemnou vůní, která vydrží několik týdnů.

Přečtěte si, jak správně výrobky používat

Aviváže a prací prostředky nalijete do příslušného dávkovače, umístěného nejčastěji na přední strně pračky. Do určeného prostoru musíte nalít správné množství kapaliny. K dávkování množství perliček si pomůžete víčkem od nádoby a naplníte je podle pokynů na obalu. Před vložením prádla vhodíte obsah víčka na dno pračky.

Vyberte si z řady výrobků značky Lenor

U značky Lenor si můžete vybrat ze širokého sortimentu různých aviváží a vonných perliček, které při vhodné kombinaci propůjčí vašemu prádlu dlouhodobou svěžest, jež nevyvane ani po uložení do skříně. Výrobky značky Lenor jsou určeny pro péči o téměř všechny typy tkanin, aby vaše oblečení vypadalo stále jako nové. Z několika řad výrobků a široké škály výrazných vůní si vybere každý optimální řešení pro své oblečení.