Vysoce kvalitní složky, kterým můžete důvěřovat: bezpečnost a svěží vůně pro Vás i pro Vaši rodinu

4 minuty čtení

Obsah

Již od roku 1963, kdy byl Lenor uveden na německý trh, se snažíme docílit toho, aby byl Váš každodenní život o něco lepší. Jsme značkou, které z hlediska péče o Vaše oblečení můžete plně důvěřovat. Vaše bezpečnost a bezpečí Vaší rodiny je pro nás prioritou.

Díky použití pečlivě vybraných, kvalitních složek, naše výrobky nezaručují pouze reálnou svěžest a hebkost, ale jejich používání je rovněž bezpečné pro Vás a Vaši rodinu, nejen z hlediska účelu, ke kterým byly určené. O každé složce, která má být součástí našich výrobků, musí být známo, že je pro zamýšlené použití bezpečná, zejména z hlediska jejího potencionálního využití. Neomezujeme se jen a pouze na dodržování základních předpisů, ale zároveň také klademe důraz na používání nejvyšších bezpečnostních standardů. Jednoduše řečeno, v případě, že nebude prokázáno, že uvedená složka není bezpečná z hlediska jejího potencionálního využití, nedojde k jejímu zařazení do našich výrobků.

Veškeré výrobky společnosti Lenor P&G jsou prodávané ve Velké Británii a Irsku, nebyly testovány na zvířatech. Vyloučení testů na zvířatech je pro nás nesmírně důležité, pro tento účel jsme poskytli víc než 340 milionů liber na rozvoj metod testování bez účasti zvířat. Úzce spolupracujeme s takovými organizacemi, jakými jsou např.: PETA. Pro více informací klikněte zde.

Bezpečnostní proces výrobků Lenor.

V naší společnosti bezpečnost při výběru vhodných složek hraje nejdůležitější roli. Chceme, aby Vaše rodina (i naše) mohla s důvěrou používat výrobky Lenor v každodenním životě. Řídíme se stejným bezpečnostními procesy, kterými se řídí některé regulační orgány jako: Evropská unie (EU), Světová zdravotnická organizace (WHO), Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA), Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a další. Předtím, než na trh uvedeme jakýkoliv nový výrobek, podrobujeme ho testům, které vysoce převyšují standardní postupy stanované zákonem, či jinými běžnými interními předpisy.

Krok 1 PochybnostKrok 2 DefiniceKrok 3 VyhodnoceníKrok 4 Péče
Před použitím jakékoliv složky naši vědci zahajují výzkum od toho, že zpochybní její vlastnosti. Pokud máme pochybnosti o její bezpečnosti nebo o výhodách pro Vás, nepoužijeme ji.Definujeme bezpečnou dávku složek, použitím stejných bezpečnostních standardů založených na vědeckých výzkumech předních celosvětových regulačních orgánů. Vyhodnocujeme všechny složky výrobku z toho důvodu, abychom se ujistili, že jsou bezpečné k používání pro Vás, stejně tak i pro životní prostředí. V případě, že to nemůžeme potvrdit, vracíme se zpět na úroveň „projektování“.Náš poslední krok prakticky nikdy nekončí. Kdy se výrobek nachází již v obchodech, průběžně monitorujeme nové informace o každé složce, spolupracujeme tím tak v rozsahu bezpečnostních metod nových výrobku s regulačními orgány a vědci mimo společnost P&G, abychom měli jistotu, že máme přehled o aktuální situaci.

Tekuté prací prostředky Lenor k změkčování tkanin jsou dermatologicky testovány a schválené Skin Health Alliance – Aliance pro zdraví pokožky (SHA).

Aliance pro zdraví pokožky

Dermatologicky testovaný a schválený výrobek

Organizace Skin Health Alliance uděluje profesionální dermatologické akreditace výrobkům, službám a značkám po celém světě, proto, aby potvrdili spotřebitelům ujištění, že se rozhodli pro výrobek, který je zcela bezpečný pro jejich pokožku a tím zaručili, že vybraný výrobek byl nezávisle ověřen.

Vyhodnocení bezpečnosti a klinické studie výrobků Lenor jsou ověřovány nezávislými dermatology Skin Healt Alliance za účelem potvrzení, že je výrobek zcela bezpečný pro pokožku jeho uživatele.

Složky

Víte, že...

Někteří lidé si myslí, že přírodní složky výrobků jsou bezpečnější od těch syntetických, vytvořených člověkem. Ve skutečnosti to není tak úplně pravda, Přírodní složky, jak i syntetické mohou být bezpečné, tak i nebezpečné – vše závisí od dávkování. Dokonce základní složky jakým je např. sluneční světlo, vzduch, a voda mají své bezpečnostní limity. Ujišťujeme Vás, že používáme vysoce kvalitní složky, kterým můžete plně důvěřovat:

OBRÁZEK S LÁHVÍ LENOR A NÍŽE UVEDENÝMI KATEGORIEMI VYBRANÝCH SLOŽEK

  • Změkčovač: dodává tkaninám měkkost a zvětšuje pohodlí během používání, usnadňuje žehlení a zabraňuje ve vytváření elektrostatické elektřiny.

  • Parfémy: zanechávají po sobě jemnou vůni, která Vás pohltí během vytahování vypraného prádla z pračky a bude působit déle i v průběhu přechovávání, nebo samotného nošení.

  • Barvidlo: Slouží jako estetický prvek výrobku, zaručuje výraznou barvu.

  • Pomocná složka: podporuje celkový proces (např.: zabraňuje pěnění)

  • Voda: všechny složky se míchají ve vodném roztoku.

  • Zahušťovadlo: pomáhá v udržování hustoty výrobku, usnadňuje jeho nalévání a s odstupem času chrání před jeho zkažením.

  • Fixátor: zachovává účinek, díky čemu přípravek Lenor působí delší dobu.

Název složkyPůsobeníPopis
AcetylcedrenParfémyPoskytuje příjemnou vůni
CyclohexylpropionateParfémyPoskytuje příjemnou vůni
Alfa-isomethyl iononParfémy Poskytuje příjemnou vůni
Amyl cinnamalParfémy Poskytuje příjemnou vůni
Benzyl benzoátParfémyPoskytuje příjemnou vůni
Benzyl salicylátParfémyPoskytuje příjemnou vůni
Chlorid vápenatý ZahušťovadloPomáhá udržet trvalou hustotu pro snadné nalévání.
Surfaktant povrchově aktivní složka Změkčovač Způsobuje, že tkaniny zůstávají měkké, světlé a pohodlné během nošení, zabraňuje tvorbě pomačkání, současně zmenšuje riziko vytváření elektrostatické elektřiny.
Kationtová polymerizaceZahušťovadloPomáhá udržet stálou konzistenci a stabilizuje výrobek.
Skořicový alkoholParfémy Poskytuje příjemnou vůni
CitronellolParfémy Poskytuje příjemnou vůni
KumarinParfémy Poskytuje příjemnou vůni
Delta-DamasconeParfémyPoskytuje příjemnou vůni
DihydromyrceneParfémyPoskytuje příjemnou vůni
BarvidloBarvidloSlouží jako estetický prvek výrobku, zaručuje výraznou barvu.
Eukalyptol ParfémyPoskytuje příjemnou vůni
Eugenol Parfémy Poskytuje příjemnou vůni
Kyselina mravenčíFixátor Udržuje trvanlivost
Geraniol ParfémyPoskytuje příjemnou vůni
VodaRozpouštědloVšechny složky jsou míchané ve vodném roztoku.
HeliotropinParfémyPoskytuje příjemnou vůni
HexylcinnamaldehydParfémyPoskytuje příjemnou vůni
Hexyl SalicylateParfémyPoskytuje příjemnou vůni
Kyselina chlorovodíkováFixátor Udržuje trvanlivost
HydroxycitronellalParfémyPoskytuje příjemnou vůni
Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehydeParfémyPoskytuje příjemnou vůni
IzoeugenolParfémyPoskytuje příjemnou vůni
LimonenParfémyPoskytuje příjemnou vůni
Linalool ParfémyPoskytuje příjemnou vůni
Linalyl-acetátParfémyPoskytuje příjemnou vůni
CyklopentadekanolidParfémyPoskytuje příjemnou vůni
Silikonová emulzePomocná složkaPomáhá během výroby (např. zabraňuje pěnění)
TetrahydrolinaloolParfémyPoskytuje příjemnou vůni
Tetramethyl acetyloctahydronaphthalenesParfémyPoskytuje příjemnou vůni
Tetramethyl acetyloctahydronaphthalenesParfémyPoskytuje příjemnou vůni
(E/Z)- etyl 2-acetyl-4-mehtyltridec-2-enonian ParfémyPoskytuje příjemnou vůni
4-terc-butylcyklohexyl-acetátParfémyPoskytuje příjemnou vůni

* Mějte prosím na paměti, že některé jednotlivé složky se mohou měnit, protože jejich výroba se neustále zdokonaluje. Tyto informace budou pravidelně aktualizovány, ačkoliv v některých časových úsecích se struktura jednotlivých látek může lišit.