Fáze menstruačního cyklu a kalendář

3 minuty čtení

Obsah

Naturella

Pak je vypuštěno do vejcovodu a dále putuje do dělohy.

Menstruační cyklus dělíme do 4 fází:

  1. Vajíčko zraje.

  2. Ovulace.

  3. Vajíčko putuje do děložní sliznice.

  4. Krvácení (uvolnění výplně dělohy).

Během cyklu vajíčko dozrává ve vaječníku. To je pak vypuštěno do vejcovodu, který ho dovede do dělohy. Hladina hormonů se zvýší, aby se děloha mohla připravit na oplodněné vajíčko. Pokud vajíčko nebylo oplodněno, je třeba odstranit zbytečnou výplň dělohy. Tento proces se nazývá menstruace. Vylučovaná krev obsahuje sraženiny a její množství a barva se mohou měnit. Průměrná ztráta krve během menstruace je něco kolem 30-40 ml. Za celou dobu menstruace 9 z 10 žen ztratí méně než 80 ml. Perioda obvykle trvá 3 až 5 dní, ale tento čas může být kratší nebo delší o 2 až 7 dní. Menstruace se pravidelně opakuje až do menopauzy. Vybavte se na své dny produkty Naturella. Na denní nošení zkuste Naturella Cotton Protection Ultra Normal a na noc třeba Naturella Ultra Night Camomile s výtažkem z heřmánku.

Během menstruace pociťují některé ženy větší nekomfort, protože jejich cyklus provází intenzivní bolest. Přitom mohou pozorovat nežádoucí příznaky:

  • Změny v množství odebrané menstruační krve

  • Snížení nebo zvýšení tělesné teploty

Menstruační kalendář

Připravte se na ženský cyklus předem. Můžete si to spočítat třeba na rok dopředu a díky tomu rozpoznáte i dny, kdy budete ovulovat, protože je to nejplodnější fáze menstruačního cyklu. K ovulaci obvykle dochází mezi 11. a 21. dnem cyklu u žen, jejichž celá perioda trvá od 28 do 32 dnů.

Odpovědí na následující tři otázky si můžete předpovědět období a den ovulace:

  1. Jak dlouho trvá váš menstruační cyklus? Cyklus trvá ..... dny, od prvního dne krvácení do prvního dne následujícího menstruačního období a nesouvisí s obvyklým měsíčním kalendářem.

  2. Kdy jste měla poslední menstruaci? Zadejte datum prvního dne krvácení.

  3. Jak dlouho trvá perioda?