Jak často vyživovat své vlasy?

3 minuty čtení

Obsah

Zajímá vás, zda je vždy při mytí vlasů nutné použít kondicionér? Přiznejme si jedno, je to další krok, který zabere čas, ale výsledek stojí za to.

Možná se obáváte, že kondicionér váš typ vlasů zatěžuje nebo více mastí. Ale není tomu tak. Kromě okamžitého efektu krásných vlasů je pravidelné používání kondicionéru klíčem ke zdravým, silným a lesklým kadeřím.

Nejdůležitější je, vybrat si kondicionér, který vám bude vyhovovat a bude určen pro váš typ vlasů.

Ať už souhlasně přikyvujete, nebo čtete tyto řádky jako nevěřící Tomáš, pravdou je, že pokud o své vlasy dostatečně nepečujete nebo nemáte správný produkt, vaše vlasy nikdy nebudou vypadat jak z reklamy.

Pokud kondicionér téměř nepoužíváte, možná si kladete otázky: Ztěžknou mé vlasy? Budou se více mastit? Stojí to za ten čas navíc? Je nutné používat kondicionér?

I když jej do svého rituálu zařadíte, můžete se ptát zase na něco jiného: Mám si vlasy vyživovat denně? Dělám to vůbec správně?

Nebojte! Není to žádná věda. Když víte, jak používat kondicionér, máte kvalitní produkty a disciplínu, jste na dobré cestě ke krásným a zdravým vlasům. Čtěte dál a dozvíte se všechny odpovědi na své otázky. A nezáleží na tom, jestli s kondicionérem teprve začínáte nebo se chcete jen ujistit, zda to děláte správně.

Jak často vyživovat své vlasy?

Odpověď je jednoznačná. Použijte kondicionér po každém mytí vlasů.

Při každém mytí je zbavujeme všech nečistot. Šampon během čistění otevírá vlasovou kutikulu. Kondicionér ji poté uzavře spolu s výživou, které vlasu dodá. Tyto dva produkty se proto vzájemně doplňují, aby vaše vlasy byli zdravě hydratované, silnější a méně náchylné k třepení.

Pro snazší pochopení přirovnejme používání kondicionéru ke cvičení. Když vydržíte pravidelně, výsledek se za čas dostaví. Ze začátku budete možná vnímat jen okamžitý efekt – lesklé vlasy, které se nezacuchávají. Ale při pravidelném používání kondicionéru se zanedlouho dostaví zdravější a krásnější vlasy.

A máme důkaz! Výzkum Pantene ukázal, že ženám používajícím kondicionér Pantene po 3 měsíce, se zdvojnásobil objem vlasů. Tak objevte i vy výhody vlasového kondicionéru.

I když si vlasy nemyjete každý den, výživa je pro ně důležitá. Jemná mastnota vyhladí nechtěné mírné kudrnatění, a i ty nejsušší vlasy budou konečně pořádně hydratované.

Jaká péče pro vás bude ta pravá? Zlatá řada Pantene byla speciálně vytvořena pro silné kadeře s tendencí kudrnatit se. Jestli se to týká právě vás, vsaďte na Intense Hydrating Oil. Pokud máte křehké kudrnaté vlasy, které potřebují dostat do formy, sáhněte po suchém oleji Smooth & Sleek s přídavkem arganového oleje. A pro unavené, splihlé, poškozené a jemné vlasy? I pro ty máme řešení. Pokročílý suchý olej Intensive Repair s vitamínem E zatočí s nežádoucími příznaky, a navíc dodá vašim vlasům důležitou ochranu.

Tak. Teď už víte, jak důležitý je pro vaše vlasy. Teď se podívejme na to, jak kondicionér správně používat.

Jak vyživit vlasy?

Jakmile si umyjete vlasy, sáhněte po pomocníkovi, který vám pomůže s výživou.

Krok 1: Důkladně smyjte šampon a vlasy něžně vyždímejte. K tomu můžete použít i ručník. Vlasy spíše jen mačkáme, mokré jsou křehčí.

Krok 2: Kondicionér o velikosti mince si dejte nejprve do dlaně. Pokud máte jemné a řídké vlasy, s přípravkem šetřete.

Krok 3: Kondicionér naneste do svých vlasů, zejména se zaměřte na konečky. Nejvýš jej aplikujte k pomyslnému culíku.

Krok 4: Jemně přípravek vmasírujte do vlasů a pročešte hřebenem. Výživa se musí dostat tam, kam potřebujeme.

Krok 5: A pak nechte působit. Každé kouzlo totiž potřebuje správné načasování.

Krok 6: Opláchněte. Jemně, přesto důkladně. Vlasy nesmí klouzat. Kdybyste kondicionér špatně vymyli, místo krásného výsledku vás čeká mastnota a zatracení.

Tip pro vás: Pokud mají vaše vlasy sklon k maštění, naneste kondicionér pouze na konečky. Jestli naopak řešíte příliš suché vlasy, naneste přípravek do střední délky vlasů až ke konečkům, aby vaše vlasy byly jemnější na dotek. Vždy se ale vyhněte kořínkům, těm kondicionér neprospívá a předejdete tak nechtěné splihlosti a rychlejšímu maštění.

Kondicionér také používejte s ohledem na typ vašich vlasů a jejich kondici.

Jaký kondicionér se nejlépe hodí k mému typu vlasů?

Každý z nás má odlišný typ vlasů. Liší se především strukturou a tloušťkou a jediný přípravek proto nemůže uspokojit všechny. Proto je tak důležité zvolit kondicionér, který bude odpovídat vašim individuálním potřebám, aby se výsledky dostavily. Jak tedy poznat, že používáte ten pravý?

Přečtěte si, jak si vybrat kondicionér, který odpovídá vašemu typu vlasů.

Jemné vlasy

Máte jemné vlasy a bojíte se, že kondicionér vám je zatíží? Žádné obavy. Musíte si vybrat přípravek se složením, které nezanechává zbytky, abyste se nepřipravili o objem. Těmto vlasům vyhovuje zejména pěnový balzám Pantene Volume & Body, který hydratuje vlasy pomocí mikrobublinek bez zbytečného zatížení. Balzám zanechá vlasy nadýchané a příjemné na dotek. Tento přípravek je skvělou alternativou ke klasickému kondicionéru.

Suché nebo poškozené vlasy

Slaměná struktura, třepení a drsný povrch vlasů, jestli trpíte těmito příznaky, čtete správný odstavec. Potřebujete opravdu pořádnou porci výživy. Vašim vlasům musíte navrátit přirozenou hydrataci a zbavit se tak všech nežádoucích projevů. Vyměňte svůj běžný kondicionér za balzám Pantene 3 Miracle Repair and Protect. Napraví všechny škody způsobené nešetrným přístupem. Výživové látky navrátí hydrataci a chrání před dalším poškozením. Zajistí vám zdravě vypadající vlasy plné síly.

Kudrnaté vlasy

Tento typ vlasů bývá velmi často vysušený. Jejich kudrnatý tvar totiž brání přirozenému mastnému filtru, aby se dostal až ke konečkům. To způsobuje, že jsou vlasy rozlítané a postrádají tvar.

(zde v AJ chybí doporučení konkrétního produktu)

Krepaté vlasy

Všimli jste si, že vaše vlasy jsou krepaté jakmile jdete ven nebo na metro? Způsobuje to porézní struktura vašich vlasů, která přijímá více vlhkosti ze vzduchu. Intenzivní kondicionér Pantene 3 Minute Miracle Smooth and Sleek poskytuje dostatečnou ochranu proti vlhkosti a vaše vlasy budou jako od kadeřníka po celý den.

Barvené vlasy

Nejenže jsou barvené vlasy náchylnější k poškození kvůli chemii v barvě. Navíc potřebují péči, která ochrání barvu před vyblednutím, aby vydržela co nejdéle. Častějším barvením ztrácejí vlasy schopnost pružnosti a přizpůsobivosti vůči barvě.

Kondicionér Pantene 3 Minute Miracle Color Protect má hned dva benefity – napomáhá předcházet vyblednutí barvy a vyhlazuje vlasovou strukturu. Takže i barvené vlasy mohou být konečně zdravé.

Všechny typy vlasů

Všechny vlasy si zaslouží i hloubkové ošetření, aspoň jednou týdně. Dopřejte jim kúru Pantene Rescue Shot nebo masku Repair and Protect Deep Repair.

Tak a teď už víte o výživě svých vlasů vše, co potřebujete. Konečně jim můžete poskytnout kvalitní péči po mytí. Ať už jsou vaše vlasy jakékoliv, teď víte, jak dosáhnou jejich zdravějšího, jemnějšího a zářivějšího vzhledu.