Jak používat masku na vlasy

3 minuty čtení

Obsah

Masky na vlasy se v poslední době těší velké oblibě. Avšak pro některé z nás může být tento produkt matoucí. Možná ani nevíte, jaký je rozdíl mezi maskou a kondicionérem ? Jak se maska na vlasy používá? Jaká se nejvíce hodí k mému typu vlasů? Jak často bych měl/a používat masku na vlasy? Vidíte, otázek je spousta. Pojďme si objasnit tu velkou neznámou.

Co je maska na vlasy?

Vyživující maska na vlasy je v podstatě koncentrovanější forma kondicionéru. Maska však proniká hlouběji a kompletně vyživuje vlasové vlákno. Aby tento přípravek mohl proniknout tam, kam potřebujeme, je nutné mu dopřát více času. Ale nezoufejte. Zatímco vaše maska bude působit, vy se klidně můžete dívat třeba na oblíbený Netflix nebo vařit.

Krok po kroku: Jak používat masku na vlasy

1. Umyjte si vlasy Začněte tím, že si důkladně umyjete vlasy, aby maska mohla proniknout až do hloubky. Pokud jsou vaše vlasy velice oslabené, zničené nebo suché, použijte před maskou kondicionér. Jestli máte bezproblémové vlasy, naneste masku hned po umytí. Jak mýt vlasy šamponem se dozvíte v jiném článku.

2. Zbavte vlasy přebytečné vody Pro efektivnější výsledek své vlasy po umytí pořádně vyždímejte do tkaniny ze 100% bavlny nebo mikrovlákna. Poté masku aplikujte na vlhké vlasy. Jen tak docílíte toho, že se potřebné živiny dostanou všude kam potřebujete.

3. Rozdělte vlasy na prameny Své vlhké vlasy si rozdělte do několika pramenů pomocí stylingových skřipců, ať se maska dostane na každé vlasové vlákno.

4. Aplikujte masku Tak a teď přichází ta nejdůležitější část. Masku rozetřete do vlasů od středních délek až ke konečkům. Na konečky můžete použít více přípravku, protože výživu potřebují nejvíc. Jemně vmasírovávejte do vlasů po dobu 30 vteřin.

5. Zabalte své vlasy Vezměte ručník stejných vlastností, do kterého jste vlasy předtím ždímali. Zabalte si ho kolem hlavy do turbanu a dopřejte masce klid na výživu vašich vlasů. Uvidíte, že se tímto krokem její efekt zintenzivní.

6. Dejte masce načas Nic hrozného se nestane, když masku necháte ve vlasech delší dobu než píší na jejím obalu. Doporučená doba je kolem 10 minut, ale žádný stres. Naopak, čím déle působí – tím lépe. Ale pamatujte na zlaté pravidlo: Nikdy nerozčesávejte své vlasy během působení masky.

7. Důkladně smyjte Tak a teď jde do tuhého. Tento krok nesmíte ošidit, protože jinak dosáhnete umaštěného výsledku a zatížení vlasů. Takže ji důkladně a dlouho smývejte.

Teď už víte, jak na vlasy aplikovat masku. A vidíte, není to zase taková raketová věda. Stačí dodržet pár pravidel a krásné vyživené vlasy můžete mít i vy. Nezapomeňte také vybrat tu správnou masku pro vaše vlasy. Nevíte si rady? Začněte s maskou Pantene Intensive Repair.