Jak si správně mýt vlasy

3 minuty čtení

Obsah

Každý z nás si většinou myje vlasy tak, jak jsme se naučili v mládí. Ale víme, že to děláme dobře? Možná nás máma naučila zlozvyky, o kterých ani nevíme, že jsou špatné. Nebo třeba trochu pochybujeme o svých dovednostech a neustále si klademe otázky: Kolik používat šamponu? Jak používat masku na vlasy? Co kondicionér? A jak má probíhat fénování?

Pojďme se na některé z vašich dotazů zaměřit. V našem článku se dozvíte spoustu užitečných tipů, které vám třeba pomohou na cestě ke krásnějším kadeřím.

Jemnější česání vlasů

Vlasy jsou nejkřehčí, když jsou mokré. Proto je pro ně lepší, když je něžně rozčešete před mytím. Když to uděláte až v průběhu nebo poté, riskujete poškození, lámání a zbytečné zacuchávání vlasů. Takže začněte celý mycí proces jemným rozčesáním. Ideálním pomocníkem k tomuhle kroku je kartáč s přírodními štětinami nebo hřeben s širokými zuby.

Nový pohled na šampon

Zdraví vlasů záleží na kvalitě jejich kořínků. Proto vám dáme pár rad, jak mýt vlasy šamponem od kořínků ke konečkům.

První otázka vyvstane, když se zeptáme: „Kolik používat šamponu?“. Odpověď je jasná. Stačí si představit velikost mince a přesně takové množství šamponu si po namočení vlasů aplikovat do ruky. Poté ho musíte rozetřít a rozpěnit v obou dlaních.

Šampon naneste především ke kořínkům a vmasírujte ho do vlasů. Trpělivě, důkladně a s citem. I když voda zbaví vlasy až 70 % nečistot, šampon se dokáže vypořádat s mastnotou. Přípravek nemusí působit dlouho, protože by vlasy pak zbytečně vysušoval. Takže po krátké chvilce své vlasy důkladně smyjte vlažnou vodou. Horká voda také vysušuje a navíc více vymývá barvu z barvených vlasů. Pokud to vaše kadeře potřebují, mycí a splachovací proces zopakujte.

Výběr kvalitního šamponu

Nejdůležitější je vědět, jaký typ vlasů máte. Od toho se můžete při výběru odpíchnout. Jemné vlasy potřebují šampon, který je nezatěžuje a obsahuje méně výživných složek. Pokud tedy vlastníte jemné vlasy, je pro vás svělý šampon Pantene Pro-V Intensive Repair.

Jestli jste majitelkou silných nebo kudrnatých vlasů, musíte je naopak vyživovat víc. Proto vám bude vyhovovat šampon Pantene Pro-V Superfood, který se zaměřuje na hloubkovou výživu.

Chcete šampon na míru svým vlasům? Naši odborníci vám rádi poradí v sekci níže.

Výživa je základ

Nezáleží na tom, zda jsou vaše vlasy, jemné, suché, kudrnaté, mastící se, barvené, dlouhé nebo krátké, všechny vlasy totiž potřebují vnitřní vlhkost. A tu samozřejmě ztrácí během každého mytí. Je proto nezbytné po každém mytí použít ještě kondicionér, jehož výběr závisí na typu vlasů.

Jemné potřebují lehké složení a například pěnové kondicionéry, ty suché naopak potřebují přitvrdit a je pro ně vhodný třeba balzám Pantene Pro-V Intensive Repair. Možná se vám tento krok může zdát zbytečný, ale opak je pravdou. Při pravidelné výživě docílíte toho, že vaše vlasy budou vypadat jako ze škatulky. Pro výživu vlasů je výborný taká zázračný olej Pantene 3 Minute Miracle Intensive Repair.

Chcete se dozvědět více? Vše potřebné se dozvíte v sekci o tom, jak používat kondicionér.

Sušení jako od profíků

Po mytí si své kadeře jemně vyždímejte a zabalte do ručníku. V turbanu je můžete nechat doschnout až 10 minut. Zapomeňte na hrubé sušení v ručníku, možná to svádí, ale věřte, že svým vlasům můžete ublížit a poškodit je. Jestli pro ně chcete udělat maximum, ždímejte vlasy do 100% bavlny (např. tričko) nebo do ručníku z mikrovlákna. Po sušení něžně rozčešte.

Někdo preferuje schnutí vlasů takzvaně na volno, jiní mají rádi foukanou. V tom případě je důležité použít přípravek pro tepelnou úpravu vlasů. Dodržujte dostatečnou vzdálenost vlasů od fénu, pokud to zvládnete, je šikovné sušit vlasy přes kartáč, protože proces pomůže uzavřít vlas po mytí. Avšak na foukání přes hřeben je čas až ve chvíli, když v sobě mají vlasy jen cca 10 % vlhkosti.

Styling

Pamatujte, že nejkrásnějším účesem jsou zdravé vlasy samy o sobě. Takže předtím než se uchýlíte k dalším tepelným úpravám, dejte si záležet, aby teplota žehličky či kulmy byla co nejnižší a vaše vlasy absolutně suché. Jinak riskujete obrovskou tragédii pro vlasy – spálí se, poškodí nebo se začnou lámat.

Pokud pravidelně používáte tyto stylingové spotřebiče, dejte si na chvíli voraz. Aspoň na pár dní. Uvidíte, že se vaše vlasy nadechnou a jako alternativu můžete použít pěnové tužidlo Pantene Satin Smooth, díky kterému vytvarujete požadovaný tvar a účes vydrží po celý den.

Takže až si zítra ráno budete mýt vlasy, vzpomeňte si na naše tipy. Odměnou vám budou krásné a zdravé vlasy.