STÉRIMAR™ Baby Na ucpaný nos, 50 ml / STÉRIMAR™ Baby Na upchatý nos, 50 ml

Filtrovaná přírodní mořská voda bez konzervačních látek, která je jako jediná navíc obohacena o měď a mangan. / Mikrosprej morskej vody obohatený o meď a mangán uvoľnuje upchatý nos pre deti od 3 mesiacov do 3 rokov. Meď pôsobí protizápalovo. Pravidelný oplach nosných dutín pomáha v boji s prechladnutím a potláča rast baktérií. Hypertonický roztok obsahuje vyššiu koncetráciu solí ako tekutiny v bunkách ľudského tela. Na princípe osmózy pomáha prirodzene uvoľniť opuch nosovej sliznice a obnoviť priechod nosa. Špeciálny na detský noštek tvarovaný aplikátor sa vďaka bezpečnostnej zarážke dostane len do bezpečnej hĺbky detského nošteka. Je určený na dočasné použitie kým je nos upchatý.

Stérimar™, sprej do nosa s obsahom morskej vody, je zdravotnícka pomôcka, CE 0459. Pozorne si prečítajte návod na použitie na obale prípravku.

STÉRIMAR™ BABY Na ucpaný nos je zdravotnický prostředek pro miminka a malé děti od 3 měsíců do 3 let při nachlazení. Při rýmě a akutním nebo chronickém zánětu vedlejších nosních dutin:

 • uvolňuje ucpaný nos bez rizika poškození nosní sliznice a vzniku závislosti,

 • odstraňuje i hustý hlen,

 • díky oplachu nosní sliznice pomáhá v boji s nachlazením a snižuje riziko virových infekcí čištěním nosních dutin.

Čištění nosu (pokud je nos ucpaný) zlepšuje účinnost léků aplikovaných do nosu. Spreje STÉRIMAR™ používají fyzioterapeuti při léčbě zánětu průdušinek.

 • uľavuje od upchatého nosa pri nádche

 • chráni pred komplikáciami nádchy

 • odstraňuje hustý hlien

 • prírodný, bez konzervačných látok

Již od roku 1975 je STÉRIMAR™ průkopníkem v oblasti nosní hygieny. Využívá přirozenou sílu moře pro zdraví nosu.

STÉRIMAR™ Baby na ucpaný nos je hypertonický roztok mořské vody, který obsahuje vyšší koncentraci soli než buňky lidského těla, a tak aktivně uvolňuje ucpaný nos (""osmotický efekt"").

STÉRIMAR™ BABY Na ucpaný nos je zdravotnický prostředek pro miminka a malé děti od 3 měsíců do 3 let při nachlazení, rýmě a akutním nebo chronickém zánětu vedlejších nosních dutin (sinusitidě):

 • uvolňuje ucpaný nos bez rizika poškození nosní sliznice a vzniku závislosti,

 • odstraňuje i hustý hlen,

 • pomáhá v boji s nachlazením a snižuje riziko virových infekcí čištěním nosních dutin.

Čištění nosu (pokud je nos ucpaný) zlepšuje účinnost léků aplikovaných do nosu. Spreje STÉRIMAR™ používají fyzioterapeuti při léčbě zánětu průdušinek.

Už od roku 1975 je STÉRIMAR™ priekopníkom v oblasti nosovej hygieny. Využíva prirodzenú silu mora pre zdravie nosa.

STÉRIMAR™ baby Na upchatý nos je zdravotnícka pomôcka odporúčaná na dočasné použitie pri upchatom nose pre detu od 3 mesiacov do 3 rokov:

 • uvoľňuje uchatý nos,

 • odstraňuje hustý hlien

 • pomáha pri nádche a znižuje riziko bakteriálnej infekcie čistením nosovej dutiny morskou vodou obohatenou o meď.

Ak je nosová sliznica podráždená, môže sa pri používaní objaviť pocit štípania v nsoe.

STÉRIMAR™ spreje používajú fyzioterapeuti pri liečbe zápau priedušničiek.

Při prvním použití stříkněte jednou naprázdno, aby se uvolnila tryska. Jemně vložte trysku do nosní dírky. Stříkněte krátce jednou až dvakrát do každé nosní dírky. Než nos otřete, nechte přebytečný roztok vytéct.

Čištění nosní dutiny:

Dítě ve věku 0 až 2 roky uložte na bok, dítě ve věku od 2 let posaďte. Nakloňte hlavu dítěte na jednu stranu a trysku vložte jemně do horní nosní dírky. Stlačte trysku přibližně na 2 vteřiny. Přebytečný roztok nechte vytéct druhou dírkou a potom nos utřete. Postup zopakujte i s druhou nosní dírkou. Používejte 2 až 6x denně či vícekrát až do uvolnění nosu. Bez rizika vzniku závislosti v porovnání s některými léky aplikovanými do nosu. Je-li nosní sliznice narušená, může se při použití objevit pocit štípání. Určeno pro dočasné použití při ucpaném nosu. Pro běžnou hygienu nosu či zvlhčování sliznice doporučujeme používat fyziologický roztok (např. STÉRIMAR™ Baby Denní hygiena).

Po každém použití očistěte trysku teplou vodou a osušte.

Pred prvým použitím vykonajte krátky strek do priestoru, aby ste spustili systém. Dieťa vo veku do 2 rokov uložte na bok, dieťa od 2 rokov posaďte. Nakloňte hlavu dieťaťa na jednu stranu (nikdy dozadu) a jemne vložte aplikátor do hornej nosovej dierky. Do každej nosovej dierky vstreknite raz alebo dvakrát. Odporúčaná jedného vstreku je približne 2 až 3 sekundy, prípadne dlhšie tak, aby sa roztok dostal do celej nosovej dutiny a tak ju dôkladne prečistil. Nadbytočný roztok nechajte vytiecť a potom nos vyfúkajte. Odporúčané dávkovanie 2 až 6 vstrekov do každej nosovej dierky v priebehu dňa. Ak je nosová sliznica podráždená, môže sa pri používaní objaviť pocit štípania v nose.

Filtrovaná přírodní mořská voda STÉRIMAR™ baby Na ucpaný nos bez konzervačních látek využívá blahodárné účinky minerálních solí a stopových prvků a je obohacena o měď a mangan.

 • Čistý objem 50 ml.

 • Přibližně 150 vstřiků.

 • Mořská voda 60 ml (sůl: přibližně 19 g/l), pentahydrát síranu měďnatého, monohydrát síranu manganatého, čištěná voda do 100 ml.

Asepticky balené. Tlaková nádobka s inertním plynem (dusík). Roztok se nachází ve vnitřním zásobníku a nepřichází do kontaktu s dusíkem.

STÉRIMAR™ baby Na upchatý nos je hypertonický roztok morskej vody, ktorý obsahuje vyššiu koncentráciu solí, ako je koncentrácia solí v bunkách ľudského tela, a tak aktívne uvoľňuje upchatý nos ("osmotický efekt").

STÉRIMAR™, filtrovaná morská voda, prírodná a bez konzervačných látok, prináša výhody uznávamých vlastností minerálnych solí a morských stopových prvkov a naviac je obohatená o meď a mangán.

 • Morská voda: 60 ml (soľ: približne 19 g/l)

 • Pentahydrát meďnatej soli

 • Monohydrát manganatej soli

 • Čištená voda do 100 ml. Asepticky balené.

Nádobka pod tlakom inertného plynu (dusík). Roztok sa nachádza vo vnútornej nádobke a neprichádza do styku s dusíkom.

MAT-CZ-OTHER-21-0017