STÉRIMAR™ Na ucpaný nos, 50 ml / STÉRIMAR™ Na upchatý nos, 50 ml

Filtrovaná přírodní mořská voda bez konzervačních látek, která je jako jediná navíc obohacena o měď a mangan. / Mikrosprej morskej vody obohatený o meď uvoľnuje upchatý nos pre deti od 3 rokov a dospelých. Meď pôsobí protizápalovo. Pravidelný oplach nosných dutín pomáha v boji s prechladnutím a potláča rast baktérií. Hypertonický roztok obsahuje vyššiu koncetráciu solí ako tekutiny v bunkách ľudského tela. Na princípe osmózy pomáha prirodzene uvoľniť opuch nosovej sliznice a obnoviť priechod nosa. Je určený na dočasné použitie kým je nos upchatý.

Stérimar™, sprej do nosa s obsahom morskej vody, je zdravotnícka pomôcka, CE 0459. Pozorne si prečítajte návod na použitie na obale prípravku.

STÉRIMAR™ Na ucpaný nos je zdravotnický prostředek pro děti od 3 let a dospělé vhodný při nachlazení, rýmě a akutním nebo chronickém zánětu vedlejších nosních dutin (sinusitidě):

 • uvolňuje ucpaný nos bez rizika poškození nosní sliznice a vzniku závislostí,

 • odstraňuje i hustý hlen,

 • pomáhá v boji s nachlazením a chrání před komplikacemi rýmy čištěním nosní dutiny mořskou vodou obohacenou o měď,

 • snižuje riziko virových infekcí čištěním nosní dutiny,

 • zlepšuje účinnost léků aplikovaných do nosu a snižuje jejich spotřebu čistěním nosní dutiny.

 • uľavuje od upchatého nosa pri nádche

 • chráni pred komplikáciami nádchy

 • odstraňuje hustý hlien

 • prírodný, bez konzervačných látok

 • vhodný pre tehotné a dojčiace ženy

Již od roku 1975 je STÉRIMAR™ průkopníkem v oblasti nosní hygieny. Využívá přirozenou sílu moře pro zdraví nosu. STÉRIMAR™ Na ucpaný nos je hypertonický roztok mořské vody, který obsahuje vyšší koncentraci soli než buňky lidského těla, a tak aktivně uvolňuje ucpaný nos ("osmotický efekt"). STÉRIMAR™ Na ucpaný nos je zdravotnický prostředek pro děti od 3 let a dospělé vhodný při nachlazení, rýmě a akutním nebo chronickém zánětu vedlejších nosních dutin (sinusitidě):

 • uvolňuje ucpaný nos bez rizika poškození nosní sliznice a vzniku závislostí,

 • odstraňuje i hustý hlen,

 • pomáhá v boji s nachlazením a chrání před komplikacemi rýmy čištěním nosní dutiny mořskou vodou obohacenou o měď,

 • snižuje riziko virových infekcí čištěním nosních dutin,

 • zlepšuje účinnost léků aplikovaných do nosu a snižuje jejich spotřebu.

Už od roku 1975 je STÉRIMAR™ priekopníkom v oblasti nosovej hygieny. Využíva prirodzenú silu mora pre zdravie nosa. STÉRIMAR™ Na upchatý nos je zdravotnícka pomôcka pre deti od 3 rokov a dospelých odporúčaná pri nádche a akútnom alebo chronickom zápale prinosových dutín (sinusitíde):

 • rýchlo uvoľňuje upchatý nos,

 • odstraňuje aj hustý hlien,

 • pomáha pri nádche, sunusitíde a znižuje riziko bakteriálnej infekcie čistením nosovej dutiny morskou vodou obohatenou o meď,

 • prevencia nádchy čistením nosovej dutiny (v prípade výskytu vírusov nádchy),

 • zlepšuje účinnosť lokálne podávaných liečiv, čím znižuje ich užívanie.

Při prvním použitím stříkněte jednou naprázdno, aby se uvolnila tryska. Hlavu držte vzpřímeně a trysku vsuňte do nosní dírky. Jednou až dvakrát vstříkněte do každé nosní dírky. Přebytečný roztok nechte vytéct a pak se vysmrkejte.

Čištění nosní dutiny:

Nakloňte hlavu na stranu a trysku vsuňte do nosní dírky. Vstříkněte jednou (stiskněte trysku na 2-3 sekundy). Přebytečný roztok nechte vytéct druhou nosní dírkou a poté se vysmrkejte. DÁVKOVÁNÍ: 2 až 6 vstřiků denně či vícekrát až do uvolnění nosu. Bez rizika vzniku závislosti v porovnání s některými léky aplikovanými do nosu.

Je-li nosní sliznice narušená, může se při použití objevit pocit štípání. Určeno pro dočasné použití při ucpaném nosu. Pro běžnou hygienu nosu či zvlhčování sliznice doporučujeme používat fyziologický roztok (např. STÉRIMAR™ Denní hygiena).

Po každém použití očistěte trysku teplou vodou a osušte.

Pred prvým použitím vykonajte krátky strek do priestoru, aby ste spustili systém. Hlavu držte vzpriamene a vložte trysku do nosovej dierky. Do každej nosovej dierky vstreknite raz alebo dvakrát. Odporúčená dĺžka vstreku je približne 2 až 3 sekundy, prípadne dlhšie tak, aby sa roztok dostal do celej nosovej dutiny a tak ju dôkladne prečistil. Nadbytočný roztok nechajte vytiecť a potom si nos vyfúkajte. Odporúčané dávkovanie 2 až 6 vstrekov do každej nosovej dierky v priebehu dňa.

Filtrovaná přírodní mořská voda STÉRIMAR™ Na ucpaný nos bez konzervačních látek využívá blahodárné účinky minerálních solí a stopových prvků a je obohacena o měď a mangan.

Čistý objem 50 ml.

Přibližně 150 vstřiků.

Mořská voda 75 ml (sůl: přibližně 19g/l), pentahydrát síranu měďnatého, monohydrát síranu manganatého, čištěná voda do 100ml.

Asepticky balené. Tlaková nádobka s inertním plynem (dusík). Roztok se nachází ve vnitřním zásobníku a nepřichází do kontaktu s dusíkem.

STÉRIMAR™ Na upchatý nos je hypertonický roztok morskej vody, ktorý obsahuje vyššiu koncentráciu solí, ako je koncentrácia solí v bunkách ľudského tela, a tak aktívne uvoľňuje upchatý nos ( "osmotický efekt"). STÉRIMAR™, filtrovaná morská voda, prírodná a bez konzervačných látok, prináša výhody uznávamých vlastností minerálnych solí a morských stopových prvkov a naviac je obohatená o meď a mangán. Morská voda: 75 ml

Pentahydrát meďnatej soli

Monohydrát manganatej soli

Čištená voda do 100 ml. Asepticky balené.

Nádobka pod tlakom inertného plynu (dusík). Roztok sa nachádza vo vnútornej nádobke a neprichádza do styku s dusíkom.

MAT-CZ-OTHER-21-0016