Jak se používají menstruační tampony

3 minuty čtení

Obsah

Máte dotazy ohledně toho, jak se používají menstruační tampony? Tampon vám může poskytnout správnou ochranu při menstruaci. Možná nevíte, jak začít nebo máte jiné dotazy. Tady najdete 9 nejčastějších otázek, které vám mohou pomoci s rozhodnutím, zda jsou pro vás tampony tou správnou ochranou.

1. Jsem dost stará, abych mohla používat tampony?

Jakmile začnete menstruovat, tak jste dostatečně staří, abyste používaly tampony TAMPAX. Při úplně první menstruaci doporučujeme použít vložky, abyste zjistily, jak silně krvácíte. Poté si můžete vybrat ještě lepší ochranu v závislosti na vašem cyklu a aktivitě.

2. Jak používat tampony - Bolí to?

Pokud tampon zavedete správně, neměly byste o něm vědět. Tampony se zavádí do vagíny, stejným otvorem, ze kterého krvácíte. Postupujte podle instrukcí uvedených v příbalovém letáku. Tam se také dozvíte, jak správně tampony používat, a jak často se mění. Pokud tampon cítíte, pravděpodobně nebyl do vagíny zaveden dostatečně hluboko. V tomto případě, byste měly tampon vyjmout a zavést nový.

3. Jak často měnit tampon?

Tampon by se měl měnit každých 4 až 8 hodin – nikdy nepřekračujte více než 8 hodin. V případě velmi silného krvácení je nutné měnit tampon i v menších časových intervalech.

4. Jakou použít velikost tamponu?

Začněte s tamponem s co možná nejnižší absorbační schopností. Vyzkoušíte tak, zda je vám používání tamponu pohodlné. Když uvidíte, že vám velikost nestačí, protože je krvácení silnější a krev protéká kolem, zvolte větší absorbaci. Tu poznáte podle označení kapek na obalu. Kdybyste naopak zjistlily, že se tampon zasekává nebo jej vyjmete suchý, zvolte menší velikost. Časem vypozorujete, co vám nejlépe sedí. Více informací naleznete zde.

5. Mohu použít vložku a tampon zároveň?

Když s tampony začínáte, doporučujeme nosit intimku než si zvyknete a najdete ideální velikost tamponu. Intimky poskytují nízkou absorbační schopnost a jsou takřka neviditelné, takže je můžete mít pro sichr, kdyby tampon protekl.

6. Měla bych používat tampony s aplikátorem?

To záleží na vás. Některé ženy preferují plastové nebo jiné aplikátory, protože jim pomáhají snáze zavést tampon. Navíc tato metoda poskytuje více pohodlí při výměně.

7. Můžete si nechat tampon přes noc?

Samozřejmě! Tampony byly navrženy pro použití na 8 hodin a nezáleží na tom, zda je to přes den či v noci. Poskytnou vám bezpečnou ochranu a můžete si být jisty, že správně zavedený tampon vydrží na místě po celou noc. Pokud jste zvyklé spát déle než osm hodin, doporučujeme použít při menstruaci spíše vložky s křidélky, které vás ochrání před protečením. Například značka Always má některé výrobky určené k nočnímu použití. Uvidíte, co vám bude milejší, ale pamatujte! Tampon může být uvnitř těla pouze 8 hodin.

8. Mohu použít tampon, když mám výtok?

V žádném případě. Tampony jsou určeny pouze pro menstruaci. Mírný výtok je běžnou součástí každé ženy, pokud se však chcete každý den cítit lépe, používejte intimky Always.

9. Mohu používat tampony při sportu nebo tanci?

Pro ženy a dívky, které jsou aktivní, jsou tampony ideální. Ať už jste baletka, atletka, gymnastka nebo lyzařka, určitě oceníte to, že se nemusíte vzdávat těsného oblečení a na své dny téměř nemyslíte. A pokud milujete plavání, tampony jsou pro vás jasná volba.