Obsah
- Jak často se mají ženy holit?
- Kdy se neholit?
- Jak se mohu vyhnout podráždění pokožky při holení?
- Jak často bych měla měnit žiletku?
Jak často se mají ženy holit?
Většinou záleží hlavně na vašich potřebách, rychlosti růstu chloupků, což má každá žena jinak, a především na to, abyste se cítila dobře. Naše doporučení je holit se každé dva až tři dny, pokud toužíte po hladké pokožce. Tři až pět dní je ideální interval pro všechny ženy, které preferují pohodlí před dokonalostí nebo mají radši zastřihovače.
Rychlost růstu chloupků se také řídí tím, jakou část těla zrovna holíte. Například v podpaží rostou chloupky o 50 % rychleji než na nohou. To znamená, že byste měla upřednostnit místa, která to více vyžadují. Ale nezapomeňte, jde především o váš dobrý pocit.
Kdy se neholit?
Pokud máte otevřenou ránu, stroupky nebo vyrážku, odložte holení, dokud se kůže nezahojí. Ve chvíli, kdy je vaše pokožka zranitelná, riskujete infekci. Zejména, když se poškrábete neopatrnou manipulací při holení. Stejně tak, když vás žiletka na kůži pálí nebo máte zarostlé chloupky. Počkejte až se kůže uklidní, ať ji zbytečně nedráždíte.
Jak se mohu vyhnout podráždění pokožky při holení?
Správné používání žiletky může ochránit vaši pokožku před podrážděním. Pamatujte, že správná technika holení záleží na místě holení. Zjistěte si více o tom, jak si holit nohy, podpaží, ruce, obličej a obočí i oblast bikin. Níže najdete pár tipů, jak se právně holit, aniž by záleželo na konkrétním místě.
Hydratujte svou pokožku tím, že si před holením dáte krátkou koupel nebo sprchu.
Peeling vám pomůže zbavit se odumřelé kůže, takže následné holení bude mít lepší efekt.
Použijte gel nebo pěnu na holení, aby žiletka bez podráždění po kůži lépe klouzala.
Po holení hydratujte pokožku tělovým mlékem, ideálně bez obsahu alkoholu.
A hlavně! Dbejte na to, aby vaše žiletka byla vždy čistá a ostrá. Tupou žiletkou riskujete škrábance, zlomení čepelí, zarůstání chloupků a podráždění pokožky.
Jak často bych měla měnit žiletku?
Nejlepším ukazatelem, jak poznat že je čas na novou žiletku, je tupost té staré. Když žiletka tahá za chloupky, dráždí pokožku nebo si všimnete jiných nepříjemností, je ta pravá chvíle na výměnu. Zde máte malý návod, jak to poznat podle četnosti holení:
Když se holíte... Výměna žiletky Denně Každý 1 až 2 týdny Obden Každý 2 až 3 týdny Dvakrát týdně Každý 4 až 6 týdnů
Jak zařídit, aby žiletka déle vydržela?
Je pár věcí, které ovlivňují kondici žiletky. Každá z nás máme jiný druh chloupků a holíme se v jiných intervalech. Ale i tak správnou péčí o žiletku můžeme zařídit, aby nám vydržela co nejdéle ostrá.
Vždy je třeba dbát na kluzkost pokožky. Pokud ji nemáte zvlhčenou, čepele se větším třením rychle tupí.
Gel na holení chrání pokožku a napomáhá vaší žiletce k delší životnosti. Důležité je také oplachování žiletky mezi každým tahem a na konci holení, jedině tak docílíte rychle a efektivně kýženého efektu.
A teď to hlavní! Pořiďte si kvalitní žiletku. Každá z nás má sice jiný druh pokožky, ale dobrá žiletka může uspokojit téměř každou ženu a její potřeby. A kde takový produkt sehnat? Podívejte se na Venus, který nabízí vše pro holení – od žiletek, přes gely na holení po zastřihovače.