Jak správně prát, když máte alergii nebo citlivou pokožku

Obsah

Pokožka osob trpících nadměrnou citlivostí - sezónní nebo celoroční - vyžaduje zvláštní péči a ochranu při všech činnostech včetně praní. Lidé s citlivou pokožkou by měli věnovat zvýšenou péči svému oblečení a dalším předmětům, které přicházejí do pravidelného styku s pokožkou např. prostěradlům a ručníkům. Do této oblasti spadá i používání speciálních čisticích prostředků a aviváži neobsahujícím vonné složky nebo vhodných pro osoby s citlivou pokožku. Tyto osoby by se v každém případě měly poradit se svým lékařem. Následuje výčet některých obecných rad týkajících se praní výrobky Lenor.

  • Při nákupu oblečení vybírejte látky, které jsou měkké a nepřiléhají těsně k tělu. Tkaninám dopřejte dostatek vzdušnosti, aby mohly volně “dýchat” a případná vlhkost se z nich snadno odpařovala.

  • Dříve než si šaty obléknete, vyperte je pracím prostředkem pro osoby s citlivou pokožkou. Z estetických důvodů bývá oblečení v prodejnách ošetřené speciální látkou. Nově zakoupené oblečení vždy nejdříve vyperte a zbavte je těchto látek.

  • Používejte jemnější druhy pracích prostředků např. Lenor Sensitive Typ Lenor Sensitive byl speciálně vyvinut pro osoby s citlivou pokožkou. Při jeho přípravě jsme měli na mysli zachování jemnosti oblečení při styku s pokožkou. Lenor Sensitive absolvoval dermatologické testy a byl schválen Evropským centrem pro výzkum alergií (ECARF).

  • Dávkujte přesně podle pokynů výrobce. Při dávkování pracích prostředků se vždy řiďte radami uvedenými na obalech čisticích prostředků a na visačkách oděvů týkajících se správné teploty, pracího cyklus apod.

  • Pokud máte citlivou pokožku, pokuste se - pokud možno - přidat jedno kolečko praní navíc.

  • Používejte aviváže pro osoby s citlivou pokožkou např. Lenor Sensitive Aviváž Lenor Sensitive byla speciálně vyvinuta pro silné alergiky. Získala certifikát od Evropského centra pro výzkum alergií (ECARF). Dobrý pocit z praní aviváží Lenor budou mít i osoby s velmi jemnou pokožkou.

Objevte kouzlo aviváže Lenor Sensitive

Hypoalergenní přípravek bez přidaných barviv opatřený jemnou decentní vůní

Oblečení a ložní prádlo, které je v těsném styku s vaší pokožkou, musí být co nejměkčí a nejjemnější - zejména u osob s citlivou a příliš jemnou pokožkou. Aviváž Lenor Sensitive absolvovala dermatologické testy, je hypoalergenní a určená pro osoby s citlivou pokožku, které jistě ocení její úžasnou měkkost a jemnou vůni. Naše výrobky z této řady neobsahují žádná přidaná barviva, pouze jemnou vůni parfému.

Ochrana pokožky je naší prioritou č.1

Určujícím faktorem při výběru ingrediencí společnosti Lenor je možnost každodenního užívání jejích výrobků vámi i vašimi rodinnými příslušníky. Náš proces zajištění bezpečnosti se neliší od procesů užívaných regulačními orgány jako Evropská unie (EU), Světová zdravotnická organizace (WHO), Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) a další. Naše vnitřní normy jdou však daleko nad rámec standardní legislativy. Před uvedením produktu na trh projde každý z nich vědecky podloženým čtyřstupňovým procesem. Více informací o procesu najdete na stránkách.

Kromě hloubkové analýzy bezpečnosti absolvují všechny produkty značky Lenor dermatologické testy, abychom zajistili maximální bezpečnost pro vaši pokožku při praní. Klinické studie se provádějí na skutečných lidech pod dohledem dermatologa. Hodnocení bezpečnosti a klinické výsledky přípravků jsou navíc přezkoumávány nezávislými dermatology sdružení “Skin Health Alliance”, kteří potvrdí bezpečnost látek pro pokožku.

Aviváž Lenor Sensitive je nositelem pečetě kvality ECARF

Pečeť kvality ECARF potvrzuje, že aviváž Lenor Sensitive je vhodně přizpůsobena potřebám osob s citlivou pokožkou. V rámci ECARF stanovila nezávislá poradní komise složená z předních mezinárodních vědců a dermatologů konkrétní kritéria hodnocení různých skupin výrobků. Kritéria jsou pravidelně aktualizována, aby odrážela nejnovější vědecké poznatky a prokáže, že přípravek je dobře snášený i citlivou pokožkou.

Po splnění výše zmíněných kritérií absolvuje výrobek kožní test na osobě, která trpí atopickou dermatitidou (ekzémem), což je svědivé onemocnění, při kterém je kůže nadměrně citlivá a náchylná k podráždění. Pouze výrobky, které projdou touto zkouškou, jsou oprávněny nést pečeť kvality ECARF.

Posláním neziskové Nadace Evropského centra pro výzkum alergií (ECARF) je zajistit, aby lidé s alergiemi získali co nejlepší informace o každodenních záležitostech a možnostech léčby. Prof. Dr. med. Dr. h. c. Torsten Zuberbier předseda představenstva ECARF

Některé často kladené otázky

Lze výrobky Lenor používat bez obav i k praní oblečení pro děti?

Ano, výrobky Lenor lze bezpečně používat k praní oblečení některých dětí. Při výběru ingrediencí používaných při výrobě přípravků Lenor je vaše bezpečnost naší nejvyšší prioritou. Každá složka výrobku je důkladně posouzena kvalifikovanými odborníky sloužící jako záruka pro bezpečné použití. Upozorňujeme, že aviváž může zvýšit vznětlivost ošetřované tkaniny. Výrobek nedoporučujeme používat na praní dětského pyžama nebo oděvů označených jako ohnivzdorné popř. vyrobené z řasených tkanin např. fleece, velur, žinylka či froté. Více informací o problematice bezpečnosti produktů společnosti Procter & Gamble najdete zde.

Obsahují výrobky značky Lenor alergeny?

Ano, výrobky značky Lenor mohou obsahovat složky, které byly klasifikovány jako tzv. senzibilizátory kůže tzn. látky dráždivé, jež mohou vyvolat kožní alergii. Pokožka jednotlivých osob se liší a s ní i reakce na dané ingredience. Proto naše výrobky procházejí důkladnou bezpečnostní kontrolou, jejímž úkolem je zajistit, že vonné složky v ní obsažené vyhovují všem bezpečnostním pravidlům. Nad rámec norem stanovených Mezinárodní asociací vůní provádí naše společnost další testy potvrzující bezpečnost našich výrobků. Více informací o dané problematice najdete na stránkách The Fragrance Conservatory. Navzdory maximální péči a zvýšené pozornosti, kterou bezpečnosti našich výrobků věnujeme, alergickou reakci na některé ingredience nelze nikdy stoprocentně vyloučit.

Uvádíte u výrobku Lenor Sensitive bezpečnostní varování?

Ne, u výrobku Lenor Sensitive varování (upozornění) na alergii neuvádíme. Bezpečnostní varování vychází ze seznamu 26 běžných vonných složek určených odbornými orgány Evropské unie jako látka senzibilující pro pokožku. Pokud taková látka v určitém spotřebním výrobku uváděném na trh v zemi Evropské unie přesáhne určitou prahovou hodnotu, musí být na etiketě výrobku uvedena. Varování u naší varianty Lenor Sensitive není potřeba, protože vonná složka výrobku předepsanou hodnotu nepřesahuje.

To však ještě neznamená, že jiné výrobky, které varování obsahují vyvolají automaticky alergickou reakci u každého jednotlivce. Smyslem varování je pouze upozornit na možnost takové reakce u osoby citlivé na určité složky nebo trpící kožním onemocněním. Při vývoji našich produktů se v oblasti bezpečnosti řídíme stejnými standardy jako hlavní regulační orgány po celém světě. Vyhodnocujeme všechny ingredience, abychom zajistili jejich bezpečnost pro vás i životní prostředí. Pokud bezpečnost nelze potvrdit, nepoužíváme je.

Více o uvedené problematice se dovíte zde.