8 rad, jak si zjednodušit mytí nádobí

3 minuty čtení

Obsah

Pár, který myje nádobí

1. Udržujte teplotu

Velmi důležité je mít teplou vodu. Nejenže vám půjde práce rychleji od ruky, ale teplá voda zabije více bakterií než studená. Nádobí umyté v teplé vodě navíc rychleji oschne.

2. Navlékněte rukavice

Nádobí potřebuje teplou vodu a vy zase rukavice, které vás ochrání před zbytečným vysušování rukou a nehtů. Navíc ne každý snese horkou vodu na své pokožce.

Náš tip! Předtím než si nasadíte rukavice, namažte si ruce krémem, budou krásně jemné až nádobí domyjete.

3. Vzhůru do toho!

Možná se ptáte, co na tom může být? Teď se dozvíte, jak při mytí nádobí ušetřit čas a energii. Tajemství spočívá ve kvalitním a čistém příslušenství. Houbička, utěrka i dřez, musí být čisté.

4. Nechte nádobí odmočit

Na hory nádobí není hezký pohled. Ale občas na mytí nemá člověk prostě čas. Začněte tím, že ho zbavíte jídla nebo opláchnete talíře aspoň vodou. Ideální je, když nádobí necháte odmočit. Mycí proces pak bude rychlejší a předejdete nelibě vonící kuchyni.

5. Zaveďte systém

Nemyslete si, že když všechno naházíte do dřezu, bude vše ok. Právě tak se totiž nejvíce množí bakterie. I mytí nádobí by mělo mít nějaký systém. Nejprve umyjte sklo, pak hrnečky a talíře a nakonec příbory. Pánve, hrnce, pekáče či plechy nechte odmočit s troškou mycího přípravku a vrhněte se na ně až na závěr, ať si zbytečně nezamastíte vše ostatní.

6. Předvídejte

Až budete hotovi, připravte se na příště. Umyjte dřez, kartáče a drátěnku, vyždímejte houbičku, ať hezky proschne. Utěrky vyperte.

Náš tip: Chcete zbavit houbičku (bez kovu) nečistot a bakterií? Navlhčete ji a vložte na 40 vteřin do mikrovlnky.

7. Zpříjemněte si to

I tato neoblíbená činnost může být zábava! Pusťte si k mytí nádobí hudbu, podcast nebo rovnou zapojte členy domácnosti. Psík vám asi talíře neutře, ale partner by to mohl zvládnout.

8. Kvalitní výbava, základ úspěchu

Zainvestujte do kvalitních prostředků na mytí nádobí. Pořiďte si Jar, který vám práci usnadní, nádobí dokonale odmastí, a navíc vás potěší krásnou vůní. K němu si kupte kvalitní mycí houby, hadříky, drátěnky a kartáče. Jedině tak povýšíte mytí nádobí na celkem příjemnou činnost.